سازه های بتنی

انسان از ديرباز به دنبال يافتن سر پناه و مامني براي رفع احتياجات خود بوده است که اين مکان مي بايست از لحاظ شرايط زندگي و آسايش مناسب بوده و نيز ار لحاظ اقتصادي به صرفه باشد از طرف ديگر کيفيت سازه نيز عامل مهم ديگري است که در آن، هر سازه از لحاظ مقاومت در بربر برابر بارهاي ثقلي وارده و زلزله، مقاومت در برابر حرارت، ابعاد، دهانه هاي قابل پوشش، تعداد طبقات و ديگر موارد حائز اهميت مي باشد لذا  مصالح ساختماني گوناگوني از ديرباز توسط انسان مورد استفاده قرار گرفته است. در اين ميان مي توان بتن را بعنوان پر مصرف ترين مصالح ساختماني نام برد. بتن که در حقيقت يک نوع سنگ ساخته دست بشر است، از مقاومت فشاري قابل قبول و مقاومت کششي بسيار پايين (در حدود 10%مقاومت فشاري) برخودار است. به همين جهت براي جبران ضعف مقاومت کششي بتن، ايده ي بتن مسلح ابداع شده است. در اين روش، در هر قسمت  که قطعه ي سازه تحت کشش (کشش مستقيم يا کشش ناشي از خمش) قرار گيرد، دانشمندان تصميم گرفتند تا از فولاد به عنوان يک ماده ي مقاوم در مقابل کشش ايجاد شده، استفاده کنند.

لذا از اين رو شرکت آریا تدبیر پاژ به عنوان يکي از مجريان سازه هاي بتني با کارنامه اي درخشان در جهت رسيدن به ايراني آباد با رويکرد حفظ محيط زيست و توسعه پايدار در اين عرصه قدم گذاشته تا بتواند بخشي از رسالت خويش را به سرانجام رساند. اين شرکت با ارئه خدمات مشاوره و ساخت سازه هاي بتني مي توانند بخشي از نياز مشتريان و کارفرمايان محترم را برآورد کرده و دقدقه ايشان من باب مديريت در ساخت را کاهش دهد. خدماتي که گروه متخصص شرکت مي توانند در اين زمينه ارائه دهند به شرح ذيل مي باشد:

 1. مشاوره در جهت گرفتن تصميم درست براي ساخت سازه بتني.
 2. ساخت و نصب سازه هاي بتني ار مرحله ابتدايي.
 3. متره و برآورد کردن نقشه هاي بتني.
 4. تهيه ليستوفر جهت جلوگيري از پرت بالاي مصالح.
 5. اجراي سقف هاي پيش تنيده

از طرف ديگر شرکت آریا تدبیر پاژ در جهت رسيدن به برنامه استراتژيک 10 ساله خود در قالب همکاري مشترک وارد در عرصه توليد قطعات پيش ساخته بتني از جمله سقف هاي پيش تنده مجوف (هالوکور) گرديده است تا بتواند به قطبي در صنعت ساخت و ساز کشور تبديل گشته تا همچنان به آبادي کشور عزيزمان بي انديشد. از اين رو خدماتي که گروه متخصص شرکت مي توانند در اين زمينه ارائه دهند به شرح ذيل مي باشد:

 1. ساخت قطعات پيش ساخته دال مجوف (هالوکور).
 2. ساخت بلوک هاي بتني با سايزهاي متفاوت (نيوجرسي).
 3. ساخت باکس هاي بتني جهت اجراي زيرگذر.
 4. ساخت سوله هاي پيش ساخته بتني.
 5. ساخت تيرهاي پيش تنيده بتني جهت اجراي عرشه پل ها.
 6. ساخت بلوک هاي بتني جهت نصب در چهارراه ها.
 7. ساخت ديوارهاي بتني پيش ساخته جهت حصارکشي فضاهاي باز در طرح ها و سايزهاي مختلف.