نماهای مدرن و خشک

نما یکی از مهم ترین بخش های یک ساختمان می باشد و توجه ویژه به آن امری اجتناب ناپذیر است.

آریا تدبیر پاژ

نمای خشک:

در سیستم نمای خشک برای اتصال المان ها به یکدیگر از ملات استفاده نمی‌شود. برای اتصال المان های مخصوصی که در این سیستم به کار می‌روند، از تجهیزات فلزی مانند ریل استفاده می‌شود

مزایای سیستم نمای خشک عبارتند از:

در نمای خشک به دلیل استفاده از چهارچوب‌های فلزی که خود قالب و الگوی اجرای نما محسوب می‌شوند و نیز به دلیل امکان آماده‌سازی نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجرای نما به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

سرعت اجرای بالا
در نمای خشک به دلیل استفاده از چهارچوب‌های فلزی که خود قالب و الگوی اجرای نما محسوب می‌شوند و نیز به دلیل امکان آماده‌سازی نما در طبقه همکف و عدم استفاده از داربست، سرعت اجرای نما به طور چشمگیری افزایش می‌یابد.

– عدم ایجاد ضایعات ساختمانی و پرت مصالح و سروصدا
سیستم نمای خشک بدون برداشتن سطح دیوار موجود، مستقیماً بر روی دیوار قابل اجرا بوده و بنابراین اجرای این سیستم بدون ایجاد ضایعات و زباله‌های ساختمانی معمول و همچنین بدون ایجاد سرو صدامی‌باشد.

– کاهش اتلاف انرژی
درسیستم نمای خشک ابتدا یک عایق حرارتی به طور مستقل با اتصال مکانیکی یا چسب به بدنه ساختمان محکم می‌شود سپس چهارچوب یا اسکلت نگه‌دارنده که از جنس چوب، فولاد یا آلومینیوم می‌باشد، به ساختمان متصل شده تا نمای خشک با رعایت فاصله از عایق حرارتی بر روی چهارچوب نگه‌دارنده قرار گیرد. فضای خالی که بین نما و عایق قرار دارد خود بهترین عایق حرارتی می‌باشد لذا این سیستم نقش به‌ سزایی در کاهش اتلاف انرژی دارد.

– آسانی اجرا برای ساختمان‌های مرتفع
اجرای این سیستم به دلیل عدم استفاده از ملات، درقسمت‌های مرتفع ساختمان بسیار سریع‌تر و آسان‌تر از سایر نماها مانند می‌باشد. همچنین در این سیستم دسترسی برای مراقبت‌های دوره‌ای به خصوص در ساختمان‌های مرتفع وجود دارد.

تولید صنعتی مصالح مصرفی
با تولید صنعتی مقاطع زیرسازی نما اعم از پروفیل های آهنی، آلومینیومی یا گالوانیزه و استیل و همچنین مصالح رویه نما، قطعا امکان خطای انسانی در بخش های مختلف اعم از درصد اختلاط ملات و … به شدت کاهش خواهد یافت و لذا تاثیر بسزایی بر افزایش کیفیت خواهد داشت.

– قابل تعویض و تعمیر بودن

در سیستم نما خشک در صورت صدمه دیدن المانی از پوشش نما (مثلا شکستن بر اثر ضربه ی شدید) می توان به راحتی آن قسمت کوچک از پوشش را باز و تعویض کرد.

– کیفیت بالا
اجرای نمای خشک با انواع مصالح اعم از سنگ، سرامیک، تراکوتا، و چوب و … به روش صنعتی می تواند کلید حل بسیاری از مشکلات حل نشدنی نمای انواع ساختمان ها باشد که مهندسین و متخصصین و مدیران محترم می توانند با طراحی و اجرای این روش در ساختمان ها از هر نوع سنگ، سرامیک و شیشه و غیره در هر سایز، ضخامت و رنگ استفاده نمایند.

– هماهنگی رفتار مصالح در مقابل تغییرات دمایی
در نماهای سنتی با توجه به متفاوت بودن ضریب انتقال حرارتی و همچنین متفاوت بودن میزان انبساط و انقباض بخش ملات پشت سنگ یا سرامیک و … نسبت به خود مصالح بیرونی نما و بخش سفت کاری موجود ، می بینیم که با گذشت زمان نه چندان طولانی، سنگها جدا شده و حتی اسکوپ های سیمی نیز از افتادن آنها جلوگیری نمی کند. اما در نمای خشک با توجه به اینکه تنها از یک نوع مصالح استفاده می شود دیگر مشکل متفاوت بودن ضریب انبساط حرارتی مطرح نیست و مصالح رفتار هماهنگی در مقابل تغییر دما از خود نشان می دهند. 

– کاهش وزن و حجم اسکلت و فونداسیون
کاهش حدود ۱۰۰ – ۸۰ کیلوگرم از وزن به ازای هر مترمربع از سطح نمای اجرا شده نسبت به روش دوغابی که تأثیر زیادی بر کاهش نیروی زلزله خواهد داشت ، با کاهش قابل توجه در وزن ساختمان، نه تنها قیمت تمام شده افزایش پیدا نمی کند بلکه با کاهش وزن اسکلت و فونداسیون در قیمت نهایی نیز تأثیر کاهنده مهمی باقی خواهد گذاشت. ( کاهش قیمت تمام شده)

برخی از ویژگی های ترمووود یا چوب ترمو

دوام زیاد و ثبات ابعاد
پس از تیمار حرارتی (فرآیند ترمو)، درصد رطوبت چوب به %۶-۴ کاهش یافته و چوب دارای ویژگی ای به نام ( تعادل رطوبتی ) می گردد که در نتیجه آن جذب رطوبت و تبادل حرارت چوب و محیط اطراف  به شکل قابل توجهی کاهش پیدا می کند که این امر تأثیر خاصی در ثبات ابعاد، کاهش ترک خوردگی و افزایش قابل ملاحظه خواص عایق بودن الوارهای چوب ترمو (ترمووود) ایجاد می نماید.

 مقاوم در برابر پوسیدگی و حمله حشرات
به دلیل شکستن و تجزیه ی سلولزها ( زنجیره قندی ) در چوب ترمو شده باکیفیت عالی، این محصولات منبع مغذی برای حشرات و قارچ های مولد پوسیدگی چوب نخواهند بود.

 فاقد صمغ، خلوص و یکنواختی
هنگامی فرآیند عمل آوری روی  الوارهای چوبی انجام می شود، رزین ومواد مضر آن مانند فرمالدهیدها حذف و باکتری ها کشته می شوند و سبب تولید ماده ای خالص و استریل برای کاربردهای مختلف بیرونی و داخلی می گردند. با ایجاد رنگی یکنواخت در سراسر الوار چوب زیبایی خاصی به آن می توان بخشید.

روش ها و راه حل های خاص :

شرکت آریا تدبیر پاژ قادر به ارائه راه حل ها و روش های خاص برای نماهایی می باشد که کارفرمایان آن ها درصدد استفاده از متریال غیرمعمول و خاص و یا یک سیستم پیچیده هستند.همواره نیازهای یک نما بسته به شرایط آب و هوایی ، بارهای ناشی از بادهای منطقه ای ، موقعیت پروژه ، شکل ، زیر سازی و متریال مورد نظر برای نما متفاوت می باشد و در شرایط گوناگون باید از روش های گوناگون استفاده کرد.

HPL  یک پانل تزئینی است که در ابعاد مختلف و ضخامت های متنوع( ۲الی ۲۵ میلیمتر) عرضه می گردد. پانل HPL از لایه های متعدد کاغذ کرافت تشکیل می شود . لایه های کاغذ کرافت و روکش روئین سطح پانل هنگام تولید به رزین های ترموست آغشته شده و تحت دما و فشار بالا به یک ورق متراکم با ساختاری یکپارچه تبدیل می گردد.

دوام و مقاومت شیمیایی بالا و چسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند غیر قابل برگشت و گسست ناپذیر لایه های مختلف پانل می شود. از موارد مصرف پانل های HPL در صنعت ساختمان، می توان به اجرای نمای خشک، تزئین دیواره های داخلی ساختمان، آراستن آسانسور و ساخت کابینت های آشپزخانه اشاره کرد. پانل HPL در صنایع دیگری همچون خودرو سازی و واگن سازی نیز کاربرد فراوان دارد . HPL که مخفف (High Pressure Laminate) است نام صفحاتی می باشد که از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید. این ترکیب پس از قرار گرفتن در دمای بالای °C180 و فشار bar80 تبدیل به صفحاتی محکم با مشخصات فنی ویژه می گردد. سطوح نهایی این صفحات توسط لایه های رنگین و پوشش ضد خش پوشانده می شود.
صفحات HPL کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون دارد. برای پوشش های داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده از ورق هائی با ضخامت ۱۰-۶ میلیمتر معمول است.

نمای خشک اچ پی ال Hpl Facade

نمای خشک اچ پی ال (Hpl Facade):

HPL  یک پانل تزئینی است که در ابعاد مختلف و ضخامت های متنوع( ۲الی ۲۵ میلیمتر) عرضه می گردد. پانل HPL از لایه های متعدد کاغذ کرافت تشکیل می شود . لایه های کاغذ کرافت و روکش روئین سطح پانل هنگام تولید به رزین های ترموست آغشته شده و تحت دما و فشار بالا به یک ورق متراکم با ساختاری یکپارچه تبدیل می گردد. دوام و مقاومت شیمیایی بالا و چسبندگی سریع و پایدار رزین های مصرفی موجب پیوند غیر قابل برگشت و گسست ناپذیر لایه های مختلف پانل می شود. از موارد مصرف پانل های HPL در صنعت ساختمان، می توان به اجرای نمای خشک، تزئین دیواره های داخلی ساختمان، آراستن آسانسور و ساخت کابینت های آشپزخانه اشاره کرد. پانل HPL در صنایع دیگری همچون خودرو سازی و واگن سازی نیز کاربرد فراوان دارد . HPL که مخفف (High Pressure Laminate) است نام صفحاتی می باشد که از ترکیب لایه های سلولزی و رزین های فنولیک به وجود می آید. این ترکیب پس از قرار گرفتن در دمای بالای °C180 و فشار bar80 تبدیل به صفحاتی محکم با مشخصات فنی ویژه می گردد. سطوح نهایی این صفحات توسط لایه های رنگین و پوشش ضد خش پوشانده می شود.
صفحات HPL کاربرد وسیعی در زمینه های گوناگون دارد. برای پوشش های داخلی و خارجی ساختمان ها استفاده از ورق هائی با ضخامت ۱۰-۶ میلیمتر معمول است.

سرامیک خشک یکی از مصالحی است که به طور عمده در ساخت نمای خارجی ساختمان استفاده می شود. علت این امر خصوصیات فیزیکی و شیمیایی سرامیک خشک است که آن را به عنوان یکی از مناسب ترین مصالح ساختمانی شناسانده است . از جمله این خصوصیات می توان به موارد ذیل اشاره کرد.

۱)  مقاومت در برابر باران های اسیدی

۲)  مقاومت در برابر اشعه خورشید

۳)  پایداری مناسب در برابر تغییرات دما در فصول مختلف سال

۴)   تنوع رنگ

۵)   عدم جذب ذرات و غبار معلق در هوانمای

سرامیک خشک پرسلانی از به روز ترین نماهای ساختمانی دنیا به شمار می آید که به روش نصب خشک اجرا می گردد .سرامیک خشک پرسلانی به عنوان بخش پوشش نمای سرامیک خشک پرسلانی می باشد و باید استحکام کافی  و کمترین جذب آب داشته باشد. نمای سرامیک خشک پرسلانی برای کاربری های مختلف تجاری،  اداری ، مسکونی و همچنین بخش های داخلی ساختمان  و  . . . می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

سرامیک خشک پرسلانی  نما به دو شکل سرامیک مجوف پرسلانی و سرامیک تو پر پرسلانی تولید می شوند.

نمای خشک سرامیک Ceramic Facade

سرامیک خشک یکی از مصالحی است که به طور عمده در ساخت نمای خارجی ساختمان استفاده می شود.

سرامیک پرسلانی خشک مجوف

-این نوع سرامیک خشک پرسلانی با داشتن سوراخ هایی در ضخامت خوداز مزیت عایق بندی بیشتری برخوردارند . زیرا  هوای موجود در حفره های خالی از نفوذ هوای سرد یا گرم از طریق بدنه سرامیک جلوگیری می نمایند و نقش عایق را در ضخامت سرامیک خشک پرسلانی بازی می کنند.

– به دلیل سوراخ های موجود دربدنه سرامیک درصد قابل توجهی از حجم سرامیک خشک پرسلانی شامل هوا خواهد بود که این موضوع باعث کاهش وزن بخش پوشش نمای خشک یا می گردد.

– به دلیل سوراخ های موجود دربدنه سرامیک درصد قابل توجهی از حجم سرامیک خشک پرسلانی شامل هوا خواهد بود که این موضوع باعث کاهش وزن بخش پوشش نمای خشک یا می گردد.

– این نوع سرامیک با تعبیه حالت کام و زبانه در دو وجه بالا و پایین آن های مسائل مربوط به آب بندی درز افقی نمای سرامیک خشک پرسلانی را کاملا حل می کنند به طوری که هوا پشت آن ها می رود ولی آب و رطوبت به هیچ وجه به پشت ان ها نفوذ نمی کند.

– این نوع سرامیک خشک پرسلانی دارای قطعات مخصوص برای کنج ها  ، کف پنجره ها و فلاشینگ های ساختمان است که ظرافت زیاد به نمای تمام شده می دهد.

– قیمت تمام شده این محصول به دلیل استفاده از تکنولوژی بالای ساخت آن که از نوع سرامیک های اکسترودی با شکل ویژه محسوب می گردند بیشتر می شود.

۱)      مقاومت در برابر باران های اسیدی

۲)      مقاومت در برابر اشعه خورشید

۳)      پایداری مناسب در برابر تغییرات دما در فصول مختلف سال

۴)      تنوع رنگ

۵)      عدم جذب ذرات و غبار معلق در هوانمای

سرامیک خشک پرسلانی از به روز ترین نماهای ساختمانی دنیا به شمار می آید که به روش نصب خشک اجرا می گردد .سرامیک خشک پرسلانی به عنوان بخش پوشش نمای سرامیک خشک پرسلانی می باشد و باید استحکام کافی  و کمترین جذب آب داشته باشد. نمای سرامیک خشک پرسلانی برای کاربری های مختلف تجاری،  اداری ، مسکونی و همچنین بخش های داخلی ساختمان  و  . . . می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

سرامیک خشک پرسلانی  نما به دو شکل سرامیک مجوف پرسلانی و سرامیک تو پر پرسلانی تولید می شوند.

ابعاد استاندارد تولید شده برای این نوع سرامیک خشک پرسلانی ۱۲۰ در ۶۰ می باشد و قابلیت برش به اندازه های مورد نظر طرح را دارد.

– این سرامیک ها بیشتر خاصیت های سرامیک خشک پرسلانی که همان جذب آب کم می باشد را دارا هستند.

– اکثر دیتیل های اجرایی مربوط به سرامیک خشک پرسلانی مجوف چه به لحاظ نمایان ( visible )  و چه پنهان (invisible & council ) برای این نوع سرامیک خشک پرسلانی نیز امکان پذیر است.

– قیمت تمام شده این محصول نسبت به سرامیک خشک پرسلانی مجوف کمتر می باشد.

 

المان های سرامیکی در اندازه های مختلف و به دو روش نمایان   (invisible) و پنهان ( council & invisible) نصب می شوند.

در روش نمایان المان های سرامیکی با کلیپس های مخصوصی نصب می شوند و در روش پنهان المانهای سرامیک بر روی براکت های افقی و یا به صورت ریلی سوار می شوند که شرکت آریا تدبیر پاژ در هر یک این موارد از روش های اجرای متنوعی مطابق با استاندارد های یوروفاکس اتریش استفاده می کند.

– به دلیل سوراخ های موجود دربدنه سرامیک درصد قابل توجهی از حجم سرامیک خشک پرسلانی شامل هوا خواهد بود که این موضوع باعث کاهش وزن بخش پوشش نمای خشک یا می گردد.

– به دلیل سوراخ های موجود دربدنه سرامیک درصد قابل توجهی از حجم سرامیک خشک پرسلانی شامل هوا خواهد بود که این موضوع باعث کاهش وزن بخش پوشش نمای خشک یا می گردد.

– این نوع سرامیک با تعبیه حالت کام و زبانه در دو وجه بالا و پایین آن های مسائل مربوط به آب بندی درز افقی نمای سرامیک خشک پرسلانی را کاملا حل می کنند به طوری که هوا پشت آن ها می رود ولی آب و رطوبت به هیچ وجه به پشت ان ها نفوذ نمی کند.

– این نوع سرامیک خشک پرسلانی دارای قطعات مخصوص برای کنج ها  ، کف پنجره ها و فلاشینگ های ساختمان است که ظرافت زیاد به نمای تمام شده می دهد.

– قیمت تمام شده این محصول به دلیل استفاده از تکنولوژی بالای ساخت آن که از نوع سرامیک های اکسترودی با شکل ویژه محسوب می گردند بیشتر می شود.

۱)   مقاومت در برابر باران های اسیدی

۲)   مقاومت در برابر اشعه خورشید

۳)   پایداری مناسب در برابر تغییرات دما در فصول مختلف سال

۴)   تنوع رنگ

۵)   عدم جذب ذرات و غبار معلق در هوانمای

سرامیک خشک پرسلانی از به روز ترین نماهای ساختمانی دنیا به شمار می آید که به روش نصب خشک اجرا می گردد .سرامیک خشک پرسلانی به عنوان بخش پوشش نمای سرامیک خشک پرسلانی می باشد و باید استحکام کافی  و کمترین جذب آب داشته باشد. نمای سرامیک خشک پرسلانی برای کاربری های مختلف تجاری،  اداری ، مسکونی و همچنین بخش های داخلی ساختمان  و  . . . می تواند مورد استفاده قرار گیرد.

سرامیک خشک پرسلانی  نما به دو شکل سرامیک مجوف پرسلانی و سرامیک تو پر پرسلانی تولید می شوند.

نمای خشک تراکوتا (Terracotta Facade)

پانل های تراکوتا  Terracotta panel یکی ازمدرنترین و در حین حال اصیل ترین سیستم های نمای خشک میباشد. پانل ها با جلوه ای ازبافت سفال به همراه طیفی از رنگهای طبیعی  که سازگاری مطلوبی بانمادهای معماری اصیل اروپا ایجاد کرده و همچنین خطوط ارتباطی عمودی و افقی  تایل ها که نماد المانهای معماری مدرن میباشد و همینطور امکان تلفیق رنگهای گونان این نما و تلفیق آن با سایر سیستم های نما مثل آلومینیوم کامپوزیت و سنگ از جمله دلایل محبوبت این سیستم نما در جهان و خصوصا در اروپا شده است.

عدم محدودیت در اندازه قطعات ، شکل و رنگ های تراکوتا برای نما ، امکان طراحی های متنوعی را برای مهندسین ما فراهم کرده است.

ظاهر طبیعی نمای تراکوتا و قابلیت آن در ماندگاری سبب می شود تا ساختمان شما همیشه مانند یک ساختمان نوساز جلوه کند.

نمای خشک پانل های کامپوزیت آلومینیومی ( Compound Facade ) :

کامپوزیت تشکیل شده از سه لایه است . دو لایه آلومینیوم که هر لایه پنج دهم و لایه وسط پلی اتیلن که جمعا ۴ میلی متر ضخامت را تشکیل می دهد و لایه آلومینیوم بیرونی دارای رنگ الکترواستاتیک است.پنل های کامپوزیت در رنگ های متنوعی موجود هستند که باعث زیبایی هرچه بیشتر نمای ساختمان می شود.

روش های کلی اجرا ی ورق کامپوزیت :

– دیتایل فیکس که زیر سازی بطور کامل با پروفیل های فلزی می باشد و ورق مستقیما به روی زیر سازی تثبیت می شود.

-دیتایل هنگینگ: که زیرسازی فلزی و آلومینیومی (ناودانی-بچه ناودانی و بولت) انجام می شود و ورق به صورت پانل نصب میشود.

مطابق با استانداردهای یوروفاکس اتریش که شرکت آریا تدبیر پاژ از آن بهره میگیرد روش های مختلفی برای اجرای ورق های کامپوزیت وجود دارد که مهندسین ما با توجه به شرایط پروژه یکی از این روش ها را امکان سنجی ، انتخاب ، طراحی و اجرا می کنند

نمای خشک فلزی ( Metal Facade ) :

هورسازه از روش های روز دنیا در اجرای نمای خشک فلزی از قبیل آلومینیوم ، استیل ، مس ،روی و تیتانیوم استفاده می کند که این روش ها کاملا مطابق با استانداردهای روز بین المللی و بر گرفته از استانداردهای یوروفاکس اتریش می باشد.

با بکارگیری روش‌های مهندسی و فراوری مناسب ، می‌توان عمر و دوام چوب‌ها را افزایش داد و آن‌ها را در برابر شرایط محیطی مقاوم‌تر ساخت . چوب‌های ترمووود به علت فرآیندی که در این جریان طی می‌کنند دارای خصوصیات ویژه ای می‌شوند که آن‌ها را به بهترین گزینه برای نمای بیرونی و داخلی ساختمان تبدیل می‌سازد.

روش های کلی اجرا ی ورق کامپوزیت :

– دیتایل فیکس که زیر سازی بطور کامل با پروفیل های فلزی می باشد و ورق مستقیما به روی زیر سازی تثبیت می شود.

-دیتایل هنگینگ: که زیرسازی فلزی و آلومینیومی (ناودانی-بچه ناودانی و بولت) انجام می شود و ورق به صورت پانل نصب میشود.

مطابق با استانداردهای یوروفاکس اتریش که شرکت آریا تدبیر پاژ از آن بهره میگیرد روش های مختلفی برای اجرای ورق های کامپوزیت وجود دارد که مهندسین ما با توجه به شرایط پروژه یکی از این روش ها را امکان سنجی ، انتخاب ، طراحی و اجرا می کنند

نمای خشک چوب ترمو ( Thermo Wood Facade) :

کشور فنلاند پس از سالها تحقیقات و آزمایش در زمینه عمل آوری حرارتی چوب ، به روش ترمووود (THERMOWOOD) دست یافت . در این روش ، ابتدا چوب ها را برش داده و به اشکال مختلف در می آورند . سپس در داخل دستگاه ترموود آنها را تا ۱۰۰ و سپس ۱۳۰ درجه سانتی گراد تحت شرایط خاص گرما می دهند . این عمل باعث خشک شدن چوب و کاهش رطوبت آن می شود. در مرحله بعد ، حرارت را تا ۱۸۰ الی ۲۲۰ درجه سانتی گراد تحت همان شرایط بالا می برند و چند ساعت چوبها را در این دما و شرایط نگه می دارند . در این حالت ، صمغ و رطوبت چوب بطور کامل خارج می شود و تمام قسمتهای چوب تا مرکز آن به رنگ قهوه ای روشن در می آید.

در مرحله بعد ، چوب را آرام آرام سرد می کنند تا دمای آن به ۱۰۰ درجه سانتی گراد برسد و سپس با پاشیدن آب و بخار آب دمای آن را به دمای محیط می رسانند . در این مرحله ، چوب رطوبت جذب کرده و رطوبت نهایی آن به ۴ تا ۶ در صد می رسد . در این روش ، از هیچ ماده شیمیایی استفاده نشده و تمام عملیات بدون مواد افزودنی انجام می گیرد .

با استفاده از این روش ، عمده خصوصیات منفی چوب تقریبا از بین می روند .به دلیل دمای بالایی که چوب متحمل می شود ، زنجیره های سلولزی آن شکسته شده ، اسیدهای آن تجزیه شده و از هر گونه جانور میکروسکوپی و حشرات پاک می شود . بخش عمده رزین چوب از آن خارج می شود و آن قسمتی که باقی می ماند به شکل بلور در آمده و بی ضرر می گردد. پس از این فرایند ، چوب در مقابل سرما ، گرما ، بارندگی ، رطوبت ، حشرات و هر گونه تغییر شکل در محیط های بیرونی و داخلی مقاوم می¬شود.

ترمو چوب دارای ۲ روش استاندارد تولید Thermo-S و Thermo-D می باشد . حرف S در Thermo-S مخفف کلمه Stability یا پایداری است . محصولات این روش ، بین ۶ الی ۸ درصد بسته به میزان رطوبت محیط ، تغییر ابعاد یا تورم خواهند داشت . گونه های سوزنی این محصولات برای استفاده در اجزای داخل ساختمان ، اتصالات در محیط خشک ، مبلمان داخل ، سونا ، اجزای درب و پنجره و گونه های پهن برگ برای اتصالات در هر آب و هوا ، مبلمان ، کف پوش ، سونا و مبلمان فضای سبز توصیه می گردند.

حرف D در Thermo-D مخفف کلمه Durability یا دوام است . محصولات این روش، بین ۵ الی ۶ درصد بسته به میزان رطوبت محیط تغییر ابعاد یا تورم خواهند داشت . گونه های سوزنی این محصولات برای استفاده در نما و دیوار، درب های بیرونی ، پشت پنجره ، سونا ، حمام و سرویس بهداشتی ، کف پوش و مبلمان فضای سبز و گونه های پهن برگ برای تمام مصارف مشابه نوع S با رنگ تیره تر توصیه می گردند.

اشتراک ایمیل برای دریافت اخبار و به روز رسانی

من جریمه نقاشی خوشحال شد تا او ظرافت. مجموعه از دست دادن عزیز بر تا به حال دو آن چیزی که دیده برگزار شد او آقا چگونه می دانم.